COTTAGE FARM RANGERS F.C.
cfrfc.org.uk
natchart.jpgrespect_4285.jpgcfrfc_6737.jpg

A Nationwide F.A. Charter Standard Development Club.

Double-click to edit text, or drag to move.

Team Pages 2000 - 2001 Season

 

Boys:

 

Cottage Farm Rangers Under 7's A

 

Mark Broadbent, Matthew Calloway, Matthew Knowles, James Perkins, Adrien Skaros, Jack Stevenson-Smith

 

Results:

11/11/2000

11/11/2000

11/11/2000

11/11/2000

02/12/2000

02/12/2000

02/12/2000

02/12/2000

16/12/2000

16/12/2000

16/12/2000

16/12/2000

13/01/2001

13/01/2001

13/01/2001

20/01/2001

20/01/2001

20/01/2001

20/01/2001

03/02/2001

03/02/2001

03/02/2001

03/02/2001

17/02/2001

17/02/2001

24/02/2001

24/02/2001

06/04/2001

06/04/2001

06/04/2001

06/04/2001

06/04/2001

22/04/2001

22/04/2001

22/04/2001

28/04/2001

28/04/2001

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

Qtr Fnl

Semi Fl

Final

League

League

League

League

League

League

League

League

H Tour

H Tour

Tourn

Tourn

Friendly

Friendly

Friendly

Friendly

Friendly

Friendly

Friendly

Friendly

Friendly

Friendly

Stonydelph Boys Hawks

Amington Boys

Hurley Kings

Sutton United

Stonydelph Boys Hawks

Amington Boys

Hurley Kings

Sutton United

Stonydelph Boys Hawks

Amington Boys

Hurley Kings

Sutton United

Stonydelph Hawks

Dosthill Colts

Hurley Kings A

Hurley Kings

Dosthill Colts

Stonydelph Boys Hawks

Gillway Boys

Hurley Kings Hurricanes

Dosthill Colts Celtic

Stonydelph Boys Hawks

Gillway Boys Rovers

Dosthill Colts

Stonydelph Boys

Cottage Farm Cobras

Hurley Kings Tornadoes

Stonydelph Boys Hawks

Stonydelph Boys Hawks

Stonydelph Boys Hawks

Stonydelph Boys Hawks

Stonydelph Boys Hawks

Dosthill Colts

Dosthill Colts

Dosthill Colts

Hurley Kings

Hurley Kings

D 3- 3

W 3 - 1

L 1- 4

W 2 -1

W 2 - 1

W 2 - 0

L 1 - 3

W 3 - 1

W 2 - 1

W 2 - 1

L 0 - 7

W 1 - 0

W 3 - 2

W 1 - 0

L 2 - 3aet

W 6 - 0

L 0 -3

L 1 - 3

W 5 - 0

L 1 - 4

L 1 - 3

D 1 - 1

W 2 - 0

L 3 - 4

L 0 - 2

W 3 - 0

L 0 - 1

L 0 - 1

D 0 - 0

W 6 - 0

W 4 - 1

W 3 - 2

L 1 - 5

W 3 - 0

L 1 - 4

L 1 - 6

L 0 - 8

M. Broadbent 2, M. Knowles

M. Broadbent 2, J.Perkins

M. Broadbent

M. Broadbent, J. Perkins

M. Broadbent, M. Calloway

M. Broadbent, J. Perkins

M. Broadbent

J. Perkins 2, M. Calloway

M. Calloway 2

M. Calloway 2

 

M. Knowles

M. Broadbent 2, J. Perkins

J. Perkins

M. Broadbent, J. Perkins

M. Broadbent 4, J. Perkins 2

 

 M. Calloway,

M. Broadbent 3, M. Calloway, J. Perkins

M. Broadbent.

M.Broadbent.

M.Broadbent.

A.Skaros, J.Perkins.

 

 

J. Perkins, M. Knowles, J.Smith.

 

 

 

M.Broadbent 5, A.Skaros.

M.Broadbent 3, M.Knowles.

M.Broadbent 2, M.Calloway.

M.Broadbent.

M.Broadbent 2, J.Perkins.

M.Broadbent.

M.Broadbent.

 

Cottage Farm Rangers Under 7's B

 

 Sunny Paul, William Pountney, Kieran Smith, Nikki Taylor, Liam Taylor, Tristan Thompson, Steven Tomes, Lewis Woodings

 

Results:

18/11/2000

18/11/2000

18/11/2000

18/11/2000

09/12/2000

09/12/2000

09/12/2000

09/12/2000

06/01/2001

06/01/2001

06/01/2001

06/01/2001

13/01/2001

13/01/2001

27/01/2001

27/01/2001

27/01/2001

27/01/2001

27/01/2001

10/02/2001

10/02/2001

10/02/2001

10/02/2001

10/02/2001

17/02/2001

17/02/2001

24/02/2001

24/02/2001

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

Qtr Fnl

Qtr F L

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

H Tour

H Tour

Tourn

Tourn

Dosthill Colts

Gillway Boys

Hurley Kings B

Hurley Kings B

Dosthill Colts

Gillway Boys

Hurley Kings

Dosthill Colts

Dosthill Colts

Gillway Boys

Hurley Kings

Gillway Boys

Hurley Kings A

Hurley Kings B

Hurley Kings

Dosthill Colts Celtic

Sutton Utd

Hurley Kings

Dosthill Colts Celtic

Hurley Kings

Sutton Utd

Amington Boys

Amington Boys

Dosthill Colts Celtic

Sutton Utd

Amington Boys

Cottage Farm Panthers

Gillway Boys

 L 0 - 7

L 2 - 4

L 0 - 4

L 1 - 3

L 0 - 11

W 2 - 1

L 0 - 6

L 1 - 10

L 0 - 4

W 3 - 1

L 1 - 2

D 1 - 1

L 1 - 10

L 3 - 4

L 0 -3

L 0 - 5

L 0 - 7

L 0 - 7

L 0 - 2

L 1 - 5

L 0 - 5

D 0 - 0

L 0 - 3

L 0 - 2

W 5 - 2

L 3 - 4

L 0 - 3

W 3 - 0

 

L. Woodings, W. Poultney

 

L. Taylor

 

S. Tomes, N. Taylor

 

S. Tomes

 

N. Taylor, S. Paul, S. Tomes

S. Paul

T. Thompson

S. Paul

L. Taylor, W. Poultney, S. Paul

 

 

 

 

 

W. Poultney

 

 

 

 

 

 

 

W. Poultney, S. Paul, T. Thompson.

Under 7 League B First Tournament Final Table

Pos

Team

P

W

D

L

F

A

GD

Pts

1

Dosthill Colts

12

12

0

0

72

5

67

36

2

Hurley Kings B

12

7

1

4

32

27

5

22

3

Cottage Farm B

12

2

1

9

12

56

-44

7

4

Gillway Boys

12

1

2

9

15

43

-28

5

 

Cottage Farm Boys Under 9's

 

Kieran Darkes, Joshua Badger, Philip Barker, David Calloway, Jack Dodd, Jacob Hughes, Luke Turner,

Matthew Wood,

 

Results:

23/09/2000

30/09/2000

07/10/2000

14/10/2000

21/10/2000

28/10/2000

04/11/2000

18/11/2000

02/12/2000

16/12/2000

23/12/2000

06/01/2001

20/01/2001

27/01/2001

03/02/2001

10/02/2001

17/02/2001

24/02/2001

24/03/2001

31/03/2001

18/04/2001

21/04/2001

24/04/2001

02/05/2001

05/05/2001

08/05/2001

12/05/2001

15/05/2001

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

In Cup

League

League

League

League

League

League

League

League

Friendly

League

League

League

Overseal Juniors

Claremont Rovers Boys

Two Gates Junior Colts

St Johns Panthers

Hurley Kings

Stonydelph Boys Lions

Stonydelph Boys Lions

Atherstone Rangers Vipers

Dosthill Colts Celtic

Amington Boys Diamonds

Elford Colts

Polesworth Swallows

Claremont Rovers Boys

Two Gates Junior Colts

St Johns Panthers

Polesworth Swallows

Hurley Kings

Atherstone Rangers Vipers

Overseal Juniors

Amington Boys Diamonds

Elford Colts

Dosthill Colts Celtic

Polesworth Swallows

Hockley Harriers

Coton Green Villains

Drayton Manor Boys

Hockley Harriers

Drayton Manor Boys

Home

Home

Away

Away

Away

Home

Away

Away

Away

Away

Away

Away

Away

Home

Home

Home

Home

Home

Away

Home

Home

Home

Home

Away

Home

Away

Home

Home

L 0 - 3

L 0 - 7

L 0 - 2

L 0 - 4

W 1 - 0

W 2 - 0

W 6 - 0

L 0 - 2

L 0 - 7

L 0 - 7

L 0 - 4

L 0 - 2

L 0 - 1

D 2 - 2

L 1 - 2

L 0 - 1aet

L 0 - 3

W 3 - 0

L 0 - 2

L 0 - 5

L 0 -5

L 0 - 6

D 0 - 0

L 0 - 4

L 1 - 2

W 3 - 0

L 1 - 2

L 0 - 2

 

 

 

 

L.Turner.

L.Turner 2.

L.Turner 4, K.Darkes, P.Barker.

 

 

 

 

 

 

L.Turner 2.

P.Barker.

 

 

K.Darkes 2, M.Wood.

 

 

 

 

 

 

L.Turner

L.Turner 2, K.Darkes.

L.Turner.

 

Cottage Farm Rangers Under 9's                                Polesworth & Dosthill Boys Club 6-a-side Winners 2001

 

Jack Gaunt, James Barber, Jack Clements, Andy Mountney, Michael Paul, Lewis Prue, Thomas Wooding,

 

Results:

23/09/2000

30/09/2000

07/10/2000

14/10/2000

28/10/2000

04/11/2000

18/11/2000

02/12/2000

09/12/2000

16/12/2000

23/12/2000

06/01/2001

20/01/2001

27/01/2001

17/02/2001

10/03/2001

17/03/2001

24/03/2001

31/03/2001

21/04/2001

03/05/2001

05/05/2001

11/05/2001

17/05/2001

19/05/2001

23/05/2001

26/05/2001

League

League

League

League

League .

League

League

League

Inv Cup

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

Baddesley Colts

Claremont Rovers

Two Gates Junior Boys

St Johns Jaguars

Stonydelph Boys Tigers .

Stonydelph Boys Tigers

Atherstone Rangers Cobras

Dosthill Colts Rangers

Amington Boys Diamonds

Amington Boys Emeralds

Elford Boys

Coton Green Villains

Claremont Rovers

Two Gates Junior Boys

Deer Park Stags

Coton Green Villains

Bedworth United

Baddesley Colts

Amington Boys Emeralds

Amington Boys Golds

St Johns Jaguars

Bedworth United

Amington Boys Golds

Atherstone Rangers Cobras

Elford Boys

Deer Park Stags

Dosthill Colts Rangers

Home

Home

Away

Away

Home .

Away

Away

Away

Away

Away

Away

Away

Away

Home

Home

Home

Away

Away

Home

Home

Home

Home

Away

Home

Home

Away

Home

Drew 1 - 1

Lost 0 - 3

Lost 0 - 1

Drew 2 -2

Won 5 - 1 .

Won 1 - 0

Lost 0 - 1

Won 1 - 0

Lost 0 - 1

Lost 0 - 2

Lost 0 - 2

Won 1 - 0

Lost 0 - 3

Drew 2 - 2

Lost 0 - 1

Lost 1 - 2

Lost 1 - 3

Lost 0 - 1

Lost 0 - 5

Drew 2 - 2

Lost 0 - 6

Lost 1 - 5

Won 2 - 0

Lost 0 - 6

Lost 1 - 4

Won 1 - 0

Won 4 - 1

J.Gaunt.

 

 

A.Mountney 2.

L.Prue 2, J.Gaunt, J.Clements, T.Wooding.

T.Wooding.

 

J.Clements

 

 

 

A.Mountney

 

L.Prue, J.Gaunt.

 

J.Clements.

J.Gaunt

 

 

J.Clements 2.

 

L.Prue.

J.Clements, T.Wooding.

 

A.Mountney.

J.Clements.

J.Clements, J.Gaunt 2, L.Prue.

 

Cottage Farm Boys Under 10's

 

Ryan Hodge, Christopher Jones, Nick Mountney, Edward Poultney, Sam Prue, Philip Rainsford, Jaime Ward, Michael Paul, Kane Woodings

 

Results:

23/09/2000

30/09/2000

07/10/2000

14/10/2000

28/10/2000

18/11/2000

25/11/2000

23/12/2000

13/01/2001

20/01/2001

17/01/2001

24/02/2001

24/03/2001

07/04/2001

21/04/2001

28/04/2001

03/05/2001

05/05/2001

17/05/2001

22/05/2001

League

League

League

League

League

League

League

Friendly

Inv Cup

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

Atherstone Rangers Blacks

Belgrave Bullets Blades

Two Gates Tornadoes

Amington Boys Emeralds

Polesworth Swallows

Claremont Rovers Boys

Deer Park Rangers

Belgrave Blades

Bedworth Utd

Two Gates Junior Tornadoes

Amington Boys Emeralds

Elford Colts

Elford Colts

Polesworth Swallows

Atherstone Rangers Blacks

Ibstock Youth Lions

Deer Park Rangers

Claremont Rovers Boys

Mile Oak Monarchs

Mile Oak Monarchs

Home

Away

Away

Away

Home

Away

Away

Home

Home

Home

Home

Home

Away

Away

Away

Away

Home

Home

Away

Home

L 0 - 5

L 0 - 3

L 0 - 4

L 2 - 5

L 0 - 2

W 4 - 2

L 0 - 5

W 7 - 2

L 2 - 7

L 0 - 7

L 0 - 2

W 2 - 1

W 3 - 0

L 1 - 4

L 1 - 7

L 0 - 6

L 0 -11

W 3 - 2

L 1 - 6

L 1 - 2

 

 

 

Mountney, Jones.

 

Mountney 2, Jones 2.

 

 

Mountney, Jones.

 

 

 Jones, og.

 

Poultney.

 

 

 

Jones, Wooding, Poultney.

Jones.

Mountney.

 

Cottage Farm F.C. Under 10's

 

Robert Bithell, Tom Bramley, Sam Cox, Daniel Hilton, William Holyland, Stephen Jennings, Daniel Owen, Michael Parrack, Bradley Szanto,

 

Results:

23/09/2000

 

 30/09/2000

07/10/2000

21/10/2000

28/10/2000

04/11/2000

18/11/2000

25/11/2000

09/12/2000

16/12/2000

13/01/2001

20/01/2001

27/01/2001

10/02/2001

17/02/2001

24/02/2001

21/04/2001

28/04/2001

05/05/2001

16/05/2001

22/05/2001

24/05/2001

League

 

 League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

Inv Cup

League

League

League

Friendly

League

League

League

League

Glascote Swifts

 

Gillway FC

Drayton Manor Colts

Ibstock Youth Panthers

Coton Green Bearcats

Amington Diamonds

Sandyback Junior Stars

St Johns Tigers

Sandyback Junior Stars

Dosthill Colts

Dosthill Colts

Gillway FC

Drayton Manor Colts

St Nicholas Aces

Ibstock Youth Panthers

Coton Green Bearcats

Amington Diamonds

Dosthill Colts

Two Gates Tigers

Deer Park Dolphins

Deer Park Dolphins

Glascote Swifts

Home

 

Away

Home

Home

Away

Away

Home

Away

Away

Away

Home

Home

Away

Home

Away

Home

Home

Away

Home

Home

Away

Home

W 19 - 0

 

 L 2 - 3

D 3 - 3

D 2 - 2

D 1 - 1

L 1 - 5

L 1 - 3

L 0 - 6

L 0 - 3

L 1 - 2

L 2 - 3

L 1 - 2

W 1 - 0

L 0 - 3

D 2 - 2

D 2 - 2

L 0 - 4

W 3 - 1

L 0 - 4

L 1 - 2

W 2 - 0

W 7 - 0

Jennings 2, Hilton 2, Szanto, Cox 5, Holyland 6,

Bramley, Bithell, Parrack.

Bramley, Owen

Bramley 3

Hilton, Bramley

Szanto.

Bramley.

Cox

 

 

Bramley.

Owen, Cox.

 

Holyland.

Bramley, Owen.

Parrack, Hilton.

 

 

 

 

Holyland.

Bramley, Holyland.

Owen 3, Bramley 2, Cox, Holyland.

 

Cottage Farm Rangers Under 10's                              CFRFC 6-a-side Runners-Up 2001.

 

Aaron Gardner, Jonathan Lee, Robert Moore, Ory O'Neil, Sotiris Skaros, Daniel Smith, Jordan Truman, Adam Woollard,

 

Results:

23/09/2000

30/09/2000

07/10/2000

14/10/2000

28/10/2000

18/11/2000

25/11/2000

23/12/2000

13/01/2001

20/01/2001

27/01/2001

17/02/2001

24/02/2001

24/03/2001

21/04/2001

28/04/2001

03/05/2001

05/05/2001

League

League

League

League

League

League

League

League

Inv Cup

League

League

League

League

League

League

League

League

League

Atherstone Rangers Reds

Belgrave Bullets

Two Gates Club Tigers

Amington Boys Diamonds

Polesworth Swifts

Claremont Rovers

Deer Park Dynamos

Belgrave Bullets

Elford Boys

Two Gates Junior Tigers

Amington Boys Diamonds

Polesworth Swifts

Elford Boys

Elford Boys

Atherstone Rangers Reds

Ibstock Youth Tigers

Deer Park Dynamos

Claremont Rovers

Home

Away

Away

Away

Home

Away

Away

Home

Home

Home

Home

Away

Home

Away

Away

Away

Home

Home

L 1 -5

L 2 - 5

L 1 - 5

D 1 - 1

D 2 - 2

D 1 - 1

L 1 - 4

W 6 - 2

L 3 - 4

L 0 - 3

L 1 - 5

W 2 - 0

W 7 - 0

W 10 - 0

L 3 - 4

L 1 - 4

L 0 - 4

D 2 - 2

 Moore

Lee, Gardner

Lee

Moore

Moore 2.

Smith.

 

 

Moore, Lee 2.

 

Lee

Lee 2.

Lee3, Moore,3 og's

Moore 7,Lee,Smith,Gardner.

Moore, Lee, og.

Gardner.

 

Moore, Lee.

 

Cottage Farm Rangers Under 11's                              CFRFC 6-a-side Winners 2001

 

Daniel Bignull,  Greg Brown, Jake Busst, Nathan Davies, Karl Dexter, Carl Heather, Daniel Richards, Nick Simmons, Jack Smith, Matthew Smith, Jack Stephens, Damain Taylor, Jak Thomas, Scott Tysall, Michael Wilson, Tony Young,

 

Results:

09/09/2000

16/09/2000

23/09/2000

30/09/2000

28/10/2000

18/11/2000

02/12/2000

06/01/2001

13/01/2001

20/01/2001

27/01/2001

10/02/2001

17/02/2001

24/02/2001

10/03/2001

24/03/2001

31/03/2001

 

 

21/04/2001

25/04/2001

28/04/2001

02/05/2001

05/05/2001

 

12/05/2001

19/05/2001

League

League

League

League

League

Inv Cup

M. Cup

M. Cup

League

League

League

League

League

League

League

League

League

 

 

League

League

League

League

League

 

League

League

Euro United

Dosthill Colts Dynamos

Drayton Manor Boys

Gillway Boys

Gillway Boys

Rugby Town Colts

Atherstone Rangers

Coton Green

Phoenix Boys

Atherstone Rangers

Euro United

Deer Park Boys

Claremont Rovers

Boley Park Athletic

Dosthill Colts Dynamos

Drayton Manor Boys

Mile Oak Monarchs

 

 

Elford Eagles

Boley Park Athletic

Atherstone Rangers

Phoenix Boys

Claremont Rovers

 

Deer Park Boys

Elford Eagles

Home

Away

Away

Home

Away

Home

Home

Home

Home

Away

Away

Home

Away

Away

Home

Away

Away

 

 

Home

Home

Home

Away

Home

 

Away

Away

L 1 - 6

D 2 - 2

L 0 - 2

L 0 - 5

L 1 - 4

L 0 - 9

W 3 -2

L 0 - 8

D 1 - 1

L 0 - 1

L 0 - 14

L 2 - 3

W 9 - 0

L 1 - 6

L 0 - 6

D 1 - 1

W 21 - 0

 

 

W 3 - 2

L 0 - 5

D 4 - 4

L 4 - 3

W 8 - 0

 

W 4 - 3

W 5 - 4

 J.Smith.

 J.Smith, J.Busst.

 

 

Dexter.

 

Smith 3.

 

Smith.

 

 

Smith, Richards.

Smith 4, Busst 3, Stephens, Richards

Smith.

 

Busst.

Young, Simmons, Tysall, Thomas 2,

Wilson, Smith, Dexter 6, Richards 4,

Davies 4.

Bignell, Davies 2.

 

Wilson, Smith 2, Dexter.

Busst, Dexter 2.

Young, Smith 2, Busst, J.Smith,

Richards 3.

Smith 3, Davies.

Smith 3, Richards 2.

 

Cottage Farm Rangers Under 12's

 

Jamie Alexander, Neil Bliss, Luke Chetwynd, Andrew Cox, Ross Downes, John Farrington, Daniel George, John Gibson, Joe Hartles, Martin Heath, Matthew Huskins, Steven Jakovleus, Ashley Knight, Scott Mills, Alistair Thompson, James Tickle,

 

Results:

09/09/2000

16/09/2000

23/09/2000

30/09/2000

07/10/2000

28/10/2000

18/11/2000

06/01/2001

13/01/2001

20/01/2001

27/01/2001

10/02/2001

17/02/2001

10/03/2001

17/03/2001

24/03/2001

21/04/2001

24/04/2001

28/04/2001

13/05/2001

League

League

League

League

Major Cup

League

Inv Cup

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

Friendly

Glascote Swifts

Dosthill Colts

Coton Green Athletic

Gillway Boys

Gillway Boys

Amington Boys

Hurley Kings

Overseal Juniors

Belgrave Bullets

St Johns Juniors

Glascote Swifts

Wilnecote Wanderers

Overseal Juniors

Gillway Boys

St Johns Juniors

Coton Green Athletic

Amington Boys

Dosthill Colts

Wilnecote F.C.

Bideford Blues (Devon)

Away

Home

Home

Away

Away

Away

Home

Away

Home

Home

Home

Away

Home

Home

Away

Away

Home

Home

Home

Away

L 2 - 9

L 3 - 4

L 3 - 11

L 0 - 4

L 0 - 4

L 0 - 13

L 1 - 6

D 2 -2

L 3 - 6

L 1 - 8

L 1 - 10

L 0 - 7

D 1 - 1

L 2 - 4

L 1 - 8

L 0 -2

L 0 - 10

L 1 - 2

L 0 - 11

L 1 - 8

 Heath, Jakolevs.

 Hartles, George, Gibson.

Hartles, Jakovlevs, Heath.

 

 

 

Knight.

Heath, Jakovlevs.

Jakovlevs 3.

Heath.

Heath.

 

Farrington

Knight, Heath.

Knight

 

 

 

 

Cottage Farm Rangers Under 18's

 

Stuart Allen,  Dean Bradbury,  Ian Bynt,  Michael Deeley, Lee Docherty, Andrew Gilbert, Nick Haywood, Garry Howes, Aaron Illiffe, Gavin Kettle, Danny Marsh, Ian Moore, Ben Satchell, Michael Trenfield, Simon White, Steven Williams,

 

 

Results:

09/09/2000

13/09/2000

16/09/2000

23/09/2000

01/10/2000

08/10/2000

29/10/2000

03/12/2000

10/12/2000

28/01/2001

18/02/2001

04/03/2001

11/03/2001

01/04/2001

22/04/2001

29/04/2001

League

League

League

League

League

South Staffs Cup

League

League

League

League

League Cup

League

League Cup SF

League

League

League

Colrun

Drayton Bassett

Pelsall Villa

Sutton

Shrobnall Rangers

Crystal Fountain Youth

Burntwood

Great Barr Falcons

Hednesford Juniors

Colron

Drayton Bassett

Pelsall Villa

Great Barr Falcons

Drayton Bassett

Stretton Eagles

Hednesford Juniors

Home

Away

Away

Home

Home

Away

Away

Away

Away

Away

Away

Home

Home

Home

Home

Home

L 1 - 7

L 0 - 2

L 1 - 2

D 3 - 3

L 0 - 7

W 8 - 1

W 5 - 0 A

W 4 -1

L 0 - 4

L 2 - 5

W 3 - 1 (pens)

W 4 - 2

L 1 - 2

L 1 - 6

D 2 - 2

L 0 - 5

 

 

Girls:

 

Cottage Farm Falcons Under 12's

 

Natasha Belfett, Lois Birch, Clare Blount, Jennifer Bradshaw, Regan Garrattley, Sarah Hart, Alice Hewitt, Jade Margetts, Katherine Sly, Lisa Woollard,

 

Results:

23/09/2000

23/09/2000

18/11/2000

18/11/2000

25/11/2000

25/11/2000

02/12/2000

02/12/2000

09/12/2000

09/12/2000

13/01/2001

13/01/2001

27/01/2001

27/01/2001

10/02/2001

10/02/2001

03/03/2001

03/03/2001

24/03/2001

24/03/2001

31/03/2001

31/03/2001

League

League

League

League

Staffs Cup

Staffs Cup

League

League

League

League

League

League

Friendly

League

League

League

League

League

League

League

League

League

Cottage Farm Ravens

Wyrley Signets

Wyrley Signets

West Bromwich Utd

Great Wyrley

West Bromwich Utd

West Bromwich Utd

Wyrley Juniors

West Bromwich Utd

Cottage Farm Ravens

Wyrley Juniors

West Bromwich Utd

West Bromwich Utd

Wyrley Signets

West Bromwich Utd

Wyrley Juniors

Wyrley Signets

Cottage Farm Ravens

Cottage Farm Ravens

Wyrley Juniors

Cottage Farm Ravens

Wyrley Juniors

 

 

L 1 - 3

L 0 - 8

L 0 -5

L 1 - 3

L 0 - 5

L 0 - 5

L 0 - 2

L 4 - 6

L 1 - 4

L 1 - 5

L 0 - 3

W 2 - 0

L 0 - 2

L 0 - 3

L 0 - 7

L 0 - 2

L 0 -3

L 0 - 3

L 0 - 2

L 0 - 2

L 1 - 2

L 0 - 1

 

 

Cottage Farm Ravens Under 12's                               CFRFC 6-a-side Runners-Up 2001

 

Emma Bayley, Leanne Crawford, Emily Gray, Sam Kerr, Toni-Jane Pick, Elisha Simpson, Kate Tromans,

 

Results:

23/09/2000

23/09/2000

18/11/2000

18/11/2000

25/11/2000

25/11/2000

02/12/2000

02/12/2000

09/12/2000

09/12/2000

13/01/2001

13/01/2001

10/02/2001

10/02/2001

03/03/2001

03/03/2001

24/03/2001

24/03/2001

31/03/2001

31/03/2001

League

League

League

League

Staffs Cup

Staffs Cup

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

West Bromwich Utd

Cottage Farm Falcons

West Bromwich Utd

Wyrley Signets

Newcastle Town

Lichfield Dynamos B

Wyrley Signets

Wyrley Juniors

Cottage Farm Falcons

Wyrley Signets

Wyrley Juniors

Wyrley Signets

Wyrley Juniors

Wyrley Signets

Cottage Farm Falcons

West Bromwich United

Cottage Farm Falcons

West Bromwich United

Cottage Farm Falcons

West Bromwich Utd

 

L 0 - 2

W 3 - 1

W 2 - 1

L 0 - 8

L 1 - 3

W 4 - 1

L 0 - 4

W 5 - 0

W 5 - 1

L 0 - 14

W 3 - 0

L 0 - 4

W 3 - 0

L 0 - 3

W 3 - 0

W 3 - 0

W 2 - 0

L 0 - 2

W 2 - 1

W 2 - 0

 

 

Cottage Farm Falcons Under 14's

 

Lorna Barron, Kerri-Ann Deeley, Sarah Hembry, Jodie Marsh, Katie Restall, Nicole Thomas, Kate Young,

 

Results:

30/09/2000

30/09/2000

11/11/2000

11/11/2000

18/11/2000

18/11/2000

25/11/2000

25/11/2000

25/11/2000

02/12/2000

02/12/2000

09/12/2000

09/12/2000

13/01/2001

13/01/2001

27/01/2001

27/01/2001

10/02/2001

10/02/2001

24/02/2001

24/02/2001

10/03/2001

24/03/2001

24/03/2001

League

League

League

League

League

League

Staffs Cup

Staffs Cup

Staffs Cup

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

Friendly

Friendly

Four Oaks Divas

Silverdale

Cottage Farm Ravens

Greenfield

Great Wyrley

Walsall Wood

Great Wyrley

Greenfields

Lichfield Dynamos

Silverdale

Darlaston

Greenfields

Cottage Farm Ravens

Greenfields

Wyrley Signets

Wyrley Signets

Walsall Wood

Cottage Farm Ravens

Darlaston

Darlaston

Wyrley Signets

Walsall Wood

Whittington

Tamworth

 

W 3 - 0

L 0 - 4

L 2 - 3

D 0 - 0

W 2 - 0

L 1 - 5

D 2 - 2

L 1 - 3

L 0 - 12

L 0 - 3

L 0 - 4

W 1 - 0

L 1 - 3

L 1 - 4

L 0 - 4

D 1 - 1

L 1 - 2

L 0 - 3

L 0 - 3

L 0 -3

L 0 - 1

L 1 - 7

D 0 - 0

W 2 - 0

 

 

Cottage Farm Ravens Under 14's

 

Caroline Bayley, Kirsty Gardner, Hannah Nolan, Lindsey Statham, Amanda Stroud, Tracey Tomes,

 

Results:

30/09/2000

30/09/2000

11/11/2000

11/11/2000

18/11/2000

18/11/2000

25/11/2000

25/11/2000

02/12/2000

02/12/2000

09/12/2000

09/12/2000

13/01/2001

13/01/2001

27/01/2001

27/01/2001

10/02/2001

10/02/2001

24/02/2001

10/03/2001

10/03/2001

24/03/2001

24/03/2001

League

League

League

League

League

League

Staffs Cup

Staffs Cup

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

League

Friendly

Friendly

Friendly

Friendly

Greenfield

Walsall Wood

Cottage Farm Falcons

Silverdale

Great Wyrley

Greenfields

Silverdale

Darlaston Town

Great Wyrley

Walsall Wood

Cottage Farm Falcons

Silverdale

Darlaston

Wyrley Signets

Darlaston

Walsall Wood

Greenfield

Cottage Farm Falcons

Silverdale

Walsall Wood

Tamworth

Tamworth

Whittington

 

D 1 - 1

L 1 - 4

W 3 - 2

L 0 - 6

L 1 - 3

D 2 - 2

L 1 - 3

D 1 - 1

L 1 - 2

L 0 - 1

W 3 - 1

L 1 - 3

D 1 - 1

D 0 - 0

L 0 - 2

L 1 - 4

D 0 - 0

W 3 - 0

L 0 - 1

L 0 - 1

D 0 -0

L 0 - 2

W 2 - 0