COTTAGE FARM RANGERS F.C.
cfrfc.org.uk
natchart.jpgrespect_4285.jpgcfrfc_6737.jpg

A Nationwide F.A. Charter Standard Development Club.

Double-click to edit text, or drag to move.

Award Winners 2002-2003:

 

The award winners from the Presentation Night on Saturday 3rd May 2003:

 

Cottage Farm Boys:

Under 8's:

Player of the Year:

Daniel Getliff

Clubman of the Year:

Maisie Bardell

Most Improved Player:

Brett Hall

Supporter's Player of the Year:

Daniel Getliff

Cottage Farm Rangers:

Under 8's:

Player of the Year:

Bradley Roberts

Clubman of the Year:

Thomas Stroud

Most Improved Player:

Jack Mason

Supporter's Player of the Year:

Connor Wilson

Cottage Farm Boys:

Under 9's:

Player of the Year:

Reece Lynch

Clubman of the Year:

Ryan Busst

Most Improved Player:

Luke Sandford

Supporter's Player of the Year:

Joshua Bailey

Cottage Farm Rangers:

Under 9's:

Player of the Year:

William Jenkinson

Clubman of the Year:

Sam Lee

Most Improved Player:

Lewis Saker

Supporter's Player of the Year:

William Poultney

Cottage Farm Kings:

Under 10's:

Player of the Year:

Ashley Beech

Clubman of the Year:

Maison McDonnell

Most Improved Player:

Wesley Jordan

Supporter's Player of the Year:

Andrew Mountney

Cottage Farm Knights:

Under 10's:

Player of the Year:

Simon Miles

Clubman of the Year:

Ryan Callow

Most Improved Player:

Daniel Holloway

Supporter's Player of the Year:

Michael Etherington

Cottage Farm Rangers:

Under 10 Girls:

Player of the Year:

Stephanie Goadsby

Clubperson of the Year:

Sarah Tidmus

Most Improved Player:

Chelsea Wilson

Supporter's Player of the Year:

Lauren Reddish

Cottage Farm Rangers:

Under 11's:

Player of the Year:

William Holyland

Clubman of the Year:

Jack Clements

Most Improved Player:

Ben Chetwynd

Player's Player of the Year:

James Barber

Supporter's  Player of the Year:

Edward Poultney

Tamworth Junior League Division Two Champions 2002-2003

 

Cottage Farm Rangers:

Under 12's:

Player of the Year:

Nick Mountney

Clubman of the Year:

Chris Jones

Most Improved Player:

Michael Webb

Player's Player of the Year:

Tom Bramley

Supporter's  Player of the Year:

Stephen Jennings

Cottage Farm Rangers:

Under 12 Girls':

Player of the Year:

Tammy Lewin

Clubperson of the Year:

Steffie Harding

Most Improved Player:

Becky Southall

Supporter's Player of the Year:

Sally Blabey

Cottage Farm Rangers:

Under 13's:

Player of the Year:

Adam Drayton

Clubman of the Year:

Nathan Davies

Most Improved Player:

Matti Smith

Player's Player of the Year:

Lance Reyner

Supporter's  Player of the Year:

Adam Drayton

Tamworth Junior League Division Two Champions 2002-2003

 

Cottage Farm Boys:

Under 14's:

Player of the Year:

Joe Lynch

Most Improved Player:

Darrel Hales

Player's Player of the Year:

Joe Hartles

Supporter's  Player of the Year:

Darrel Hales

Cottage Farm Rangers:

Under 14's:

Player of the Year:

Peter Wilson

Most Improved Player:

Jonathan McCall

Player's Player of the Year:

Jonathan McCall

Supporter's  Player of the Year:

Jake Williams

Cottage Farm Falcons:

Under 14 Girls':

Player of the Year:

Jenny Bradshaw

Clubperson of the Year:

Katie Hudspith

Most Improved Player:

Rebecca Sharrod

Supporter's Player of the Year:

Jenny Bradshaw

Cottage Farm Ravens:

Under 14 Girls':

Player of the Year:

Leanne Crawford

Clubperson of the Year:

Kate Tromans

Most Improved Player:

Emily Gray

Supporter's Player of the Year:

Kayleigh Hewitt

Cottage Farm Rangers:

Under 16 Girls':

Player of the Year:

Lorna Barron

Clubperson of the Year:

Kate Young

Most Improved Player:

Louise Kaine

Supporter's Player of the Year:

Jodie Marsh

Cottage Farm Ladies:

Open Age:

Player of the Year:

Emily Cotterill

Clubperson of the Year:

Anna Kelly

Most Improved Player:

Vicky Roe

Player's Player of the Year:

Emily Cotterill

Supporter's  Player of the Year:

 

 

Fred Wood Memorial Trophy:

 

2003

 

2002

 

2001

Julie Edwards

Charlie Hembury

 

Kevin Dyer

2000

Roger White

1999

Bob Bynt

 

Emily Cotterill

 

5 Year Service Awards:

Under 10's:    Andy Mountney, Thomas Wooding,

Under 11's:     William Holyland, Eddie Poultney, Luke Turner, Kieran Darkes, 

                      Michael Paul, James Barber, Jack Gaunt,

Under 12's:     Daniel Smith, Adam Woollard, Aaron Gardner,

Under 14's:     Joe Hartles, Danny George, Ross Downes, John Farrington, 

  

10 Year Service Awards:  Bob Bynt, Roger White, Charile Hembry,